291. Mit kérdezzünk a tenyésztőtől, ha kiskutyát veszünk?
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
Hüllőtartók, irány a kert! Hobbiállatunk változatos étrendje érdekében mindenféle érdekes (és ízletes) rovart és puhatestűt összefogdoshatunk.
Nem mindig a legnagyobb állatok a legerőszakosabbak. Sőt, legtöbbször-ahogy az emberi életben is- az apró teremtmények a legtörtetőbbek és a legnagyobb térhódítók. Lássuk kik ők és hogyan csinálják!
A nemzetközi biodiverzitás védelmi évben, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a madárfajok fogyatkozásának veszélyére hívja fel a figyelmet! A hosszútávú vonuló énekesmadarak között kiemelkedően sok veszélyeztetett faj van, ezek európai állományai az elmúlt 15-20 évben folyamatosan csökkennek. Az MME az eltűnő madarak nagyköveteiként a fecskéket választotta az év madarainak 2010-ben!
Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Erre pontosan csak a boncolás, és a leletek vizsgálata után lehetne fényt deríteni.
T. Gazdi! Megértem az aggodalmát, de ezt a kolléga nem mondta el??? Miért nem kérdezték meg Őt??? Most tényleg az alapján fog dönteni, hogy mikor fordul állatorvoshoz, amit itt most leírok??? És ha nem pontosan fogalmazok, vagy kifelejtek valamit? Különben sajnos nem tudom részletesen és pontosan leírni az ivartalanítási műtét összes szövődményét és a komplikációk minden tünetét. Ez a fórum nem is erre való. Véleményem szerint ma is vigye vissza a kollégához, ezzel nem kockáztat semmit és felteheti a kérdéseit. Sok sikert.