291. Hogyan ápoljuk télen kutyánk lábát?
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Ha a "játék nem durvul el", azaz nem lesz belőle verekedés, agresszió, harapás stb., akkor nem gond. Én azért azt javasolnám, hogy a vemhesség felétől-kétharmadától tartsa külön, ingerszegényebb helyen...
Kedves Gazdi! Allergia teszt nélkül minden csak találgatás és próbálkozás. A csirkehús meg pont annyiszor allergén, mint a többi fehérje, nincs kitüntetett szerepe. Homeopatiával sajnos nem foglalkozom, nem is nagyon hiszek benne. Viszont a vérből történő allergia diagnosztika és az erre alapulóan elkészített hiposzenzitizáló kezelés eredményes és mellékhatásmentes. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenek előtt meg kellene tudni, hogy mi okozhatta a halva születést. Nem írja, hogy a halva született kölyköket ill. az anyakutyát látta-e, megvizsgálta-e állatorvos. Nagyon fontos lenne! Mindezen vizsgálatok után lehet csak következtetni, hogy a következő elléseire kihathat-e az ezt előidéző ok! Lehet, hogy csak az volt a probléma, hogy túl korán fogták tenyésztésbe az anyaállatot; érdemes lett volna megvárni a két éves kort! Lelkileg nyilván valamilyen szinten megviseli a szukát ez az esemény, de általában elég hamar túl teszik magukat rajta. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Őszintén szólva én sem látom be a phenylbutazon kenőcs szükségességét. Megijedni azért nem kell mert bőrön keresztül nem szívódik fel olyan nagy mennyiség hogy súlyos mellékhatástól kellene tartani.
Vannak bizonyos élethelyzetek amikor az anya kutya megeszi az újszülött kölykét. Ennek több oka is lehet: - zavar az anyai ösztönrendszerben - a köldökzsinór elrágásával és a burok megevésével együtt "véletlenül" megeszi a kölyköt is - az anya állat valamilyen oknál fogva életképtelennek itéli a kölyköt és inkább megmentve a szenvedéstől, - megöli és megeszi - valamilyen idegen, veszélyes szagot érez a kölykön és ezért elpusztítja Pontos és részletes tanácsokat bármelyik tenyésztési, szaporítási fejezettel rendelkező szakkönyvben talál. Néhány faj hajlamos a kannibalizmusra. Megszállottan nyalogatja a kölykeit, ami után megeszi őket. Leginkább a bull terrierek hajlamosak erre, ezért a szoptató szukát állandóan figyelni kell, amíg a kölykök köldökzsinórja le nem szárad.