301. Hosszúszőrű német vizsla
A hosszúszőrű német vizsla a fürjészebekből, madarászkutyákból került kitenyésztésre a XX. század elején. 56-65 cm marmagasságú, erős, izmos, száraz fejű, sötét szemű, hullámos, hosszú szőrű kutya.
A hosszúszőrű német vizsla a fürjészebekből, madarászkutyákból került kitenyésztésre a XX. század elején. 56-65 cm marmagasságú, erős, izmos, száraz fejű, sötét szemű, hullámos, hosszú szőrű kutya.
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
Ahogyan az emberek, a kedvencek is kommunikálnak egymással, illetve velünk, de beszéd híján a testük jelzéseivel, szagokkal, speciális hangjelekkel kénytelenek kifejezni szándékaikat. Tudta, hogy a kutya az ember miatt ugat? És az sem mindegy, mikor és hogyan.
A gekkó terráriumi tartásakor figyelembe kell venni, hogy a domináns hím addig üldözi a gyengébb hímet, míg az el nem pusztul, ezért csak egyedül, vagy párban szabad őket tartani.
A "pit bull" név korábban az amerikai (pit) bull terrier rövidített változata volt. Manapság a "pit bull" elnevezést igen gyakran tévesen használják szinte minden rövid szőrű kutya általános megjelölésére. A vizslákat, boxereket, rövid szőrű angol vizslákat, masztiffokat is időnként tévesen "pitbull"-nak nevezik. Emellett sajnos a fajta az agresszivitás, düh jelzője is lett. Pedig az ítélet elhamarkodott. Lássuk, miért!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál
Az epilepsziás macskák kezelése nagyon ritkán jár eredménnyel, különösen akkor, ha az agyvelő is érintett. Nem akarok nagyon vészmadárkodni, de ennek majdnem biztosan nem lesz jó vége! Nekem is volt hasonló betegem, nem is egy, egyiknél sem sikerült javulást elérni, sőt, az állapotuk folyamatosan romlott, így el kellett altatni őket. Javaslom, hogy gondolkozzanak el azon, tényleg akarják-e hosszabbítani a szenvedéseit? Kinek lenne ez jó? Mert a cicájuknak biztosan nem. Még több epilepszia: https://www.haziallat.hu/kereses/?search=epilepszia
Ez egyéni döntés kérdése. Ellene és mellette is vannak érvek. Ha az enyém lenne, semmiképpen nem hagynék kint kölyökcicát, csak felügyelet mellett. Ha a környék autómentes, állatbarátok a szomszédok akkor felnőtt korában kint merném hagyni. Célszerű macskaajtót csináltatni. A legjobb megoldás, ha macskabiztos kerítést tudnak csináltatni. 10+ különleges cicaajtó Milyen a macskabarát háztartás?
Az üveggyapot szúrós üvegszálakból áll, ami a szájba kerülve a nyelv és a száj nyálkahártyáját is sérti. Szerintem nincs az a kutya amelyik lenyelné. Ha mégis eljutna a torokig az ottani szövetek ingerlése miatt hányás és szűnni nem akaró köhögés alakulna ki. De ilyen nem történt tehát a kutya nem nyelt belőle. Számos, a kutyát fenyegető veszély megelőzhető!
Kedves Kérdező Fogalmam sincs mi történhetett a kutyával, de itt szerintem nem is ez a gond. Egyrészt olyan kerítésre van szükség, ami szökés biztos, mert ha egyszer kiszökött, akkor máskor is ki fog és nem biztos, hogy utána élve hazakerül. Másrészt bármi érhette, de ha furán viselkedik, akkor érdemes dokihoz vinni (pl ha szuka és tüzelt, akkor lehet nem várt szaporulat...). Ha féltik, akkor érdemes a kerítést megjavítani, hogy ilyen többet ne forduljon elő Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Ha elveszett a kutyád, minden a gyorsaságodon múlik Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió