301. Vessünk véget az állatkínzásoknak!
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Egy atletikus alkatú gazdának, aki szívesen kocog kutyájával, aktív kutyafajta ideális. Ilyen a foxterrier vagy a weimari vizsla. Ha kevésbé lelkesedünk a sportokért, akkor a spániel vagy az angol bulldog a jó választás.
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Kedves Csilla! A kutyust állampolgárságra, illetve későbbi lakhelyre való tekintet nélkül mindenképp regisztrálni kell itthon. Külföldi utazáshoz állatútlevél szükséges, illetve abban regisztrált érvényes veszettség oltás. Fontos az időpontokra is figyelni: a veszettség oltás a beadása után 3 héttel jogosítja fel a kutyust külföldi utazásra. Veszettség oltást pedig csak mikrochip-pel rendelkező állat kaphat, így mindenképp kötelezővé válik az is! További előírások és megkötések is vonatkozhatnak az állatszállításra a célországtól függően (egyéb oltások, féreghajtás,vérvétel,stb.), így mindenképp javaslom, hogy ennek pontosan nézzenek utána! Üdvözlettel, Dr. Császár Júlia Könnyebbé válhat az utazás háziállatokkal az Európai Unióban Külföldre vinné kedvencét? Ne felejtse el kikérni kisállata útlevelét!
Kedves Gazdi! Van egy rossz hírem, a Neostromosanos fürdetés nagyon nem hatásos kezelési mód a tengerimalacoknál a leírt tünetekre. Illetve kép nélkül nem is tudom, mi lehet a malik konkrét problémája. A tengerimalacok nem úgy lesznek rühösek, mint a kutya, macska, bőr alatti élősködőjük az atka, ami fehér korpás felületet, vakarózást és szőrhullást okoz. Szőrhullást okozhat gomba is, alulról főleg, ha a malik nyáron szívesen fekszenek a pisijükben. A Neostromosan nagyon erős szer, és ilyen gyakran ilyen kis állatokat meg is lehet vele mérgezni, ezért le kell állni vele. Ha atkafertőzésről van szó, arra leghatásosabb állatorvos által adott ivermectin injekció, ezt hetente egyszer, két-három alkalommal meg kell ismételni. Ha ezt az előző doki nem vetette fel, esetleg vigye el másik orvoshoz őket. A tapadós, rossz minőségű forgács növelheti a talppárna gyulladást, ezért lehetőleg nem tömörítettet ajánlom. Fürdőszobaszőnyeget, ha gondot okoz a takarítás, el lehet hagyni, illetve csak a ketrec egy részébe, harmadába fektetni, ha szeretik a malik. Nagyon fontos megállapítás, hogy a vitaminhiányos táplálkozásnak tartós bőrproblémák tünetei lehetnek. Nagyon fontos a jó minőségű tengerimalac táp, pl. Versele laga Cavia nature vagy Complete, kaphatnak 1-1 evőkanál natúr zabpelyhet a táp mellé, ami E-vitaminokat tartalmaz, illetve lehet adni nekik rágcsálóknak való C-vitaminos vitamincseppet, naponta 8-10 cseppet a vizükbe. Mivel tartós problémáról van szó, kísérletezni kellhet a teljes gyógyulásig, és javaslom újból tengerimalachoz értő, egzotikus állatorvos felkeresését. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Szilvia! Ugyan levelében nem írja, hogy a kutyus kezelőorvosa milyen diagnózist állapított meg a szemére, így csak feltételezni tudom, hogy valószínűleg időskori szürkehályogról lehet szó. Az alábbi javaslataim ebben az esetben érvényesek! (Ha más elváltozás okozza kedvencénél a látás romlását, akkor értelemszerűen más kezelés válhat szükségessé.) A szürkehályog kezelésére a Cineraria maritima D10-es potenciájú szemcseppet ajánlom elsősorban. Magyarországon a legtöbb patikában nem tudnak róla, és nem is kapható. A Gazdagréti Gyógyszertárban érdemes próbálkozni, ők külföldről szinte mindent be tudnak szerezni. Naponta 3x 1-1 cseppet kell mindkét szembe cseppenteni. Négy hét folyamatos alkalmazás után négy hét szünetet kell tartani. A szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet és érdemes is kezelni. Ehhez elsősorban szintén a Cineraria maritima D3-as és/vagy D10-es potenciát ajánlom globulus formájában napi 2-3 alkalommal. Ezen felül a Calcium fluoratum, a Causticum és a Silicea C30-as potenciája is adandó heti 3x, min. 3 hónapon át; - természetesen a homeopátiás szerek adagolására vonatkozó szabályok szigorú betartása mellett! Amennyiben hat hét után sem észlelhető lényeges javulás a fenti kezelés mellett (szemészeti kontroll!), akkor már mindenképpen komolyabb szemészeti (műtéti) beavatkozásra van szükség, amennyiben még a szakorvos szerint indokolt lehet. Ha további kérdési lennének a homeopátiás terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea. Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425, info@kimintvet.hu, www.kimintvet.hu Kutya szürkehályog probléma Kutya szürkehályog kezelés
A most leírtak alapján még inkább jó diagnózisnak tűnik az epilepszia (aminek a megállapításához, kimondásához nem kell sem vérvétel, sem egyéb vizsgálat, mert ezek csak az ok kiderítéséhez kellenek, nem magához a diagnózis felállításához). A véleményem pedig a következő: Ha valóban az van, hogy a korábbi tünetek, amit egy-egy roham során produkál, nem változtak lényegesen, és a mostanában mutatkozó rohamok során is ugyanezeket produkálja csak, akkor még az is lehet, hogy emiatt nem kellene még gyógyszerezni. A gyógyszerek ugyanis erős nyugtatók, és biztos, hogy ezektől tompább és levertebb lehet (de nem biztos) a kutya, ráadásul a májat is terheli a folyamatos gyógyszerezés. Más lenne a helyzet, ha a rohamai alatt mást is csinálna, lenne pl. izomgörcsös rángatózása, eszméletvesztése, stb. Úgyhogy, a gyógyszeres kezelésen lehetne még gondolkozni. Az pedig egy egészen más dolog, hogy az altatás során előfordulhat, hogy a műtőasztalon lesz rohama, ez pedig nem biztos hogy jó a műtét közben. Emiatt az ivartalanítást is meg kellene gondolni, hogy valóban akarják-e ebben a helyzetben? Szóval, összegezve, a kérdés nem könnyű, a válaszok megtalálása még inkább nehéz.
Ennél a fajtánál megengedett a farkasköröm jelenléte de nem feltétel. A későbbi problémák megelőzése miatt el lehet távolíttatni de az is egy lehetséges opció hogy csak a problémák jelentkezésekor távolítják el azokat. Hasonló kérdés-válaszok: http://www.haziallat.hu/kereses/?search=farkaskorom