Elég ritka, de az ilyen hirtelen elvadulás szinte mindig ősszel történik. Többek szerint ez az őszi hormonváltozás miatt alakulhat ki. A szervezetük készül a télre, a hímek ivarszerve visszahúzódik és lassan a téli alváshoz is átáll a szervezetük. Nőstényeknél ugyanígy megtörténhet.
Sokszor elmúlik tavasszal, de van hogy ilyen marad. Szelídítéssel nem lehet javítani, inkább csak a távol tartásra kell figyelmet fordítani. Ha támad, akkor egy kis orrkoppintással, vagy vízpermetezővel lefújva lehet jelezni, hogy jobb ha távol marad. De legjobb ezeket elkerülni hogy ne vaduljon el még jobban. Pl. lezárható odút betenni és ha a ketrecbe kell nyúlni, akkor előtte lehajtani az odú ajtaját.
Nálam egy hete vonult el aludni az első mókus. Az alomtálca egyik oldalára lapátolta össze az összes fakéreg-szalma keverékből álló almot és annak a közepébe fúrta be magát. A betett ennivaló két napig érintetlen maradt, utána fogyott belőle. Továbbra is kell etetni, de csak akkor ha részben elfogy az előző adag. Romló ételt ne tegyünk be, megmaradt gyümölcsöt vegyük ki másnap és tegyünk be frisset.