3331. Varázsold a kertet kényelmes oázissá!
Egy saját kert nagyszerű lehetőség a szabadidő kényelmes eltöltésére, azonban ennek érdekében érdemes maximálisan kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, hangulatossá és használhatóvá varázsolni.
Egy saját kert nagyszerű lehetőség a szabadidő kényelmes eltöltésére, azonban ennek érdekében érdemes maximálisan kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, hangulatossá és használhatóvá varázsolni.
A műköröm építése és készítése ugyan igényel némi tapasztalatot, de ez még nem jelenti azt, hogy te magad nem tudod megoldani házilag. A profi munka elengedhetetlen feltétele a türelem, a precizitás, illetve hogy kéznél legyenek a megfelelő anyagok és eszközök.
Aki kicsit is jártas az álláskereső portálokon, vagy épp gyakran látogat fel a LinkedIn oldalára, az bizony egyre többször találkozik a Scrum Master kifejezéssel, valamint az ilyen szakembert kereső hirdetésekkel.
Acrylgél, polyacryl gél, poly gél: ezt az igazán különleges, sokoldalú alapanyagot már számos formájában is hallhattátok. A köznapi nevén körömhosszabbító gél a műkörömépítés egyre népszerűbb alapanyaga mostanában. Mit érdemes tudnod róla, ha még nem használod? Cikkünkből megtudhatod!
Ezzel a megállapítással talán senki nem is vitatkozik, hiszen még ha nem is vagyunk vállalkozók, az ismeretségi körünkben biztosan akad olyan, aki viszont igen. Az ő munkásságát elnézve biztosan mindenki meg tudja állapítani, hogy az, aki vállalkozást alapít, hatalmas kockázatot vállal.
Mindenképpen konzultáljon ez ügyben állatorvosával, aki kezelte a baleset után, hisz ilyen szerkezeteket "személyre" szabottan szokás készíteni, rendelni. Az interneten, külföldi oldalakon lehet találni erre alkalmas készülékeket és rendelni is lehet.
A repülés utáni pihegés teljesen természetes, főleg olyan madaraknál látható, akik nincsenek jó kondícióban, keveset repültek korábban. Rendszeres röptetés után majd szép lassan csökken a lihegés. A köhögés/öklendezés begyhurutra utalhat, főleg ha gyakran fordul elő. Ilyenkor a nyálkás begytartalmat az állat kiöklendezi és környezetében, ülőrúdján szétkeni. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni, gyógyszeres kezelésre lehet szükség. Előfordul viszont az is, hogy ezzel a viselkedéssel utánozza a fiókák etetését és társának esetleg játéknak rázza ki a begy tartalmát. A karmokat csak akkor kell vágni, ha visszagörbülnek, esetleg zavaróan karmolnak! Legjobb, ha karomkoptatókat teszünk a kalitkába és műanyag ülőrúd helyett pl. gyümölcsfaágat teszünk be ülőrúdnak. Azt, hogy milyen korban vált kékre a hímek csőr feletti része, pontosan nem tudom, de egész fiatalon a hímek viaszbőre hússzínű, a tojóké pedig kékesfehér.
Valószínű, hogy vitamin-, mész-, nyomelem-, ásványanyag-hiánya van a kutyusnak. Általában a tápokat forgalmazó cégek felhívják a gazdák figyelmét, hogy az eledelekben minden szükséges tápanyag megtalálható, amire a kiskutyának szüksége van. De vannak esetek, amikor ez nem elég és a kutya ösztönösen kipótolja azzal, amiben megtalálja. Azt tanácsolom, beszélje meg állatorvosával, hogy mivel eteti a kutyát és milyen táplálékkiegészítőt kellene még hozzáadni. Általában a csonterősítő tabletta és a kutya-Bérescsepp be szokott válni. A tetoválással kapcsolatban: a tenyésztő köteles a MEOE-nak az almot bejelenteni és a tenyésztő kötelessége tetováltatni a kiskutyát, ez az ő költsége. A törzskönyvet nem is adhatják ki megfelelő azonosítás nélkül. A tenyésztőt értesíti az egyesület, mikor tud a tetoválómester kimenni hozzá, és az ő feladata a gazdákat is értesíteni az időpontról, amikor a kölykökkel meg kell jelenni. De legtöbbször addig nem is adják ki a kölyköket, amíg nincsenek azonosítva. Jó lenne ezt a tenyésztővel tisztázni.
Valamilyen szinten biztos észrevehető lesz, hogy kutyát tartanak a lakásban, ez szerintem elkerülhetetlen. De gondolom, egy pár hónapos kiskutyát még egy külföldi kislány is könnyen tolerál majd. Egyébként kapható állatpatikákban Deofil nevű "szagtalanító" tabletta és különféle samponokkal és spray-kel is lehet ápolni a kutyust, persze ezeket azért módjával szabad csak alkalmazni. Kíméletes kefélést nyugodtan lehet rendszeresíteni, ettől baja nem lehet. A szőrének megfelelő samponokat (balzsamokat, hintőporokat, stb.) viszont a legjobb lenne személyesen megkonzultálni egy kutyakozmetikussal, akihez járni fognak.
Az, hogy később kelt ki, még normálisnak tekinthető. Ennek a pár napnak megfelelő "lemaradás" is normális jelenség. Ha ennél nagyobb mértékű a lemaradás (a tollak, testméret, stb. fejlődésében), akkor lehet, hogy valamiféle veleszületett betegség okozza a problémát. Ez kelésgyenge madaraknál (később kel, mert gyenge és ezért nem tudja feltörni a tojáshéjat, éppen ezért nem is szoktak segíteni rajtuk) gyakori és ez fordítva is igaz! Meg lehet próbálni több táplálékhoz juttatni, vagyis mesterségesen táplálni (például lágyeleséggel), eleségébe vitaminokat keverni, és így talán utoléri testvéreit a fejlődésben. A hím csipkedése normális jelenség (feltéve, ha nem véresre csipkedi a kicsiket). A frissen fejlődő tollakról szedegeti a száraz "tokanyagot".