3356. A legfontosabb tudnivalók a kisállat hamvasztással kapcsolatban
A háziállat a legtöbb családnál már szabályosan családtagnak számít, ezért teljes mértékben érthető, hogy amikor jobblétre szenderül, szeretnének méltó módon búcsút venni tőle.
A háziállat a legtöbb családnál már szabályosan családtagnak számít, ezért teljes mértékben érthető, hogy amikor jobblétre szenderül, szeretnének méltó módon búcsút venni tőle.
A társasjátékokat mindenki szereti, hiszen egy nagyszerű időtöltés, erősíti a társas kapcsolatokat, remekül szórakoztat és még arra is képes, hogy fejlessze a személyiséget. Éppen ezért kicsiknek és nagyoknak is ajánlatos előkapni egyet esténként vagy a közös programokon, azonban sok játékot már szinte unalomig játszottunk, így mindig érdemes egy-egy újdonsággal előállni.
Gyermekek esetében különösen fontos, hogy mindig az időjárásnak, aktuális évszaknak megfelelően válasszunk ruhadarabokat. Télen komfortos, meleg holmikra lesz szükség, melyek puha tapintású, kellemes érzetű anyagokból készültek, ugyanakkor lényeges, hogy könnyen tisztíthatók is legyenek.
Modern foci, új lehetőségek! Légy tanúja, hogyan lépnek előre a magyar csapatok az innováció vezette játékban.
Az utóbbi évtizedben a csomagolóanyagok terén jelentős fejlődés zajlott és zajlik még napjainkban is, hiszen egyre nagyobb elvárásoknak kell megfelelni ezen a területen. Olyan modern anyagok jelennek meg, mint a stretchfólia vagy a zsugorfólia, amelyek más-más előnnyel rendelkeznek.
A parvo vírus emberre teljesen ártalmatlan!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
A mongol futóegerek "sajnos" nagyon aktív állatok. Óriási mozgásigényük van, melyet a ketrec vagy terrárium átrendezésével, ásással, kaparással vezetnek le. Természetes élőhelyükön földalatti járatrendszerekben élnek, így a ketrecben is létfontosságúak számukra a búvóhelyek. Azt javaslom, helyezzen be a terráriumba wc-papír gurigákat, félbevágott kókuszdiót vagy egyik oldalán kitört, lefordított virágcserepet. Ezek a tereptárgyak nem csak menedéket jelentenek az állatoknak, hanem ingergazdag környezetet is, így a hímnek is lehetősége lesz félrehúzódni az aktívabb nőstény elől. Egy külföldi szakirodalom szerint (http://home.wtal.de/ehr/gerbils/behavior.htm) a búvóhely és járatok nélküli terráriumban született állatoknál gyakran előfordul sztereotíp, vagyis kényszeres ásás, kaparás. Lehetségesnek tartom, hogy az Ön nőstény futóegerével is ez a helyzet. Ebben az esetben is azt javaslom, próbálja meg a ketrecet az állatok számára érdekesebbé, jobban kihasználhatóvá tenni pl. gurigákkal, rágcsálható fadarabokkal, búvóhelyekkel.
Jó előre el kell készíteni egy akkora elletőládát, amiben kényelmesen elfér a kutyus oldalára fekve, mondjuk kétszer. Így az ellésre megszokja és megszereti a helyét. Alomanyagnak a legjobb a papírvatta vagy tiszta rongyok. Sokan használnak újságpapírt is, de én nem szeretem (az ólomtartalma miatt...).
Egyik madár sem szereti, ha megfogják! Még a kézzel nevelt, szelíd nagypapagájok nagy része is megszeppen, ha kézbe veszik. (Az természetesen más, ha ő lép rá a kezünkre, vagy az ujjunkra.) Ha a kismadár a vállára száll és ott tollászkodik, akkor meg kell elégednie ennyivel. Ne riassza el azzal, hogy meg akarja fogni. Ha erőszakosan közeledik a madár felé, akkor elveszíti a bizalmát és a korábbi szelídsége is "elveszhet".