336. Ez a kutya most fején találta a ... cicát!
Ez a labrador azt is békésen tűri, hogy a kismacska a fején ugráljon... a szó szoros értelmében!
Ez a labrador azt is békésen tűri, hogy a kismacska a fején ugráljon... a szó szoros értelmében!
A rossz körülmények közül megmentett állatok sokszor félősek, bizalmatlanok, és csak hosszú, türelmes munkával tudjuk őket visszailleszteni a normális életbe.
Sok kutya- és macskatulajdonos azt hiszi, hogy a természet megoldja állataink szájhigiéniáját, ha az állatnak ropogós kekszet, csontot, vagy hasonló eledelt adunk. Sajnos a valóság egészen más.
Az Örökbefogadó nap nem titkolt célja a figyelem felkeltése. 2009 május 16-án a támogatók segítségével a kultúrált, felelős állattartás "igéjének" hirdetése a szándék.
Az új otthonba érkezés első napjai a legnehezebbek a kiskutya számára. A kutya egyáltalán nem ismeri ki magát, a lakás tele van számára meglepetésekkel, idegen szagokkal, zajokkal és furcsa, ismeretlen emberekkel.
Bőrdaganatnak látszik, amit műtétileg el kellene távolítani. Szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni, milyen típusról van szó. Ha nem is rosszindulatú , annak egy megelőző állapota lehet. Nedvedzik sérülékeny, vérzékeny. Minél előbb forduljon állatorvoshoz!
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Az itraconazole adagja a szaklapok szerint kutyáknak 5-10 mg/ttkg. Azt, hogy a dózis az alsó vagy éppen a felső határhoz legyen közelebb, a szert rendelő állatorvosnak kell eldöntenie. Így a kb. 5,5 kg-os kutyája kaphat 25 mg-tól 50 mg-ig. A készítmények Magyarországon még igen újnak számítanak, így saját tapasztalatot nehéz hozzátenni.
Viselkedés probléma oka lehet valamilyen elváltozás az agyban, de fiatal kutyánál ez ritkább. Ha nincs semmi egyéb betegségre utaló tünete a kutyának, kutyakiképző ill. viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kérje.
Ha nem oldódik meg a egy-két héten belül, nem szokja meg a sétáltatást, akkor szerintem keressen fel egy kutyakiképzőt. Ez inkább pszichés-viselkedésbeli probléma, mint állatorvosi...