336. Ez a kutya most fején találta a ... cicát!
Ez a labrador azt is békésen tűri, hogy a kismacska a fején ugráljon... a szó szoros értelmében!
Ez a labrador azt is békésen tűri, hogy a kismacska a fején ugráljon... a szó szoros értelmében!
A rossz körülmények közül megmentett állatok sokszor félősek, bizalmatlanok, és csak hosszú, türelmes munkával tudjuk őket visszailleszteni a normális életbe.
Sok kutya- és macskatulajdonos azt hiszi, hogy a természet megoldja állataink szájhigiéniáját, ha az állatnak ropogós kekszet, csontot, vagy hasonló eledelt adunk. Sajnos a valóság egészen más.
Az Örökbefogadó nap nem titkolt célja a figyelem felkeltése. 2009 május 16-án a támogatók segítségével a kultúrált, felelős állattartás "igéjének" hirdetése a szándék.
Az új otthonba érkezés első napjai a legnehezebbek a kiskutya számára. A kutya egyáltalán nem ismeri ki magát, a lakás tele van számára meglepetésekkel, idegen szagokkal, zajokkal és furcsa, ismeretlen emberekkel.
Az emlődaganatok hormonfüggőek, ami azt jelenti, hogy minden lezajlott tüzelés növeszt valamennyit a meglévő daganatok méretein, és azokon is, amelyek már régebben meg vannak, csak még nem látszanak, nem érezhetők. Így, a most esedékes tüzelés előtt elvégzett műtéttel ezt meg lehetne előzni. (Nem tudom, esett-e szó róla az állatorvossal, de a probléma megoldásának része az is, hogy nem csak a daganatokat kellene eltávolítani, hanem a kutyát is jó lenne egyben ivartalanítani, mert e nélkül a következő tüzelés után újra jó eséllyel elindulnak fejlődésnek újabb emlődaganatok.) Ilyen megközelítésből én is inkább még most operáltatnám meg, és nem várnám meg az esedékes tüzelést. Egy jó állatorvosnak manapság már nem okozhat gondot a műtét során a közelgő tüzelés sem. Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket?
Általában nyulaknak kifejezetten kevés készítmény van a piacon, ha mégis akkor is nagytestű nyulaknak amiket telepeken tenyésztenek. Általában ezeket súly alapján kell adagolni a nyuszinak mert a nagytestűeknek más mennyiség kell. De legtöbbször az emlősöknek való készítményt szokták felírni a nyusziknak is és jó hatással lehet is használni őket...
Ne aggódj. A nyuszi még kicsit félénk is lehet. Egy teljesen új környezetben van. neki most valószínű az is új, hogy kijöhet és foglalkoznak vele. Türelem most a legfontosabb. Vedd ki vagy egyszerűen nyissad ki a ketrecet és engedd hogy akkor amikor szeretne kijöjjön. Ülj le a földre és várj, az ő tempójában ismerkedjen, szagolgasson. Most az idő sem túl jó nekik, őket is megviseli ez a frontos idő, "szomorúbbnak" tűnhetnek tőle, hiszen csökken az aktivitásuk. Ne aggódj semmi baja nincsen.:) Nyúl viselkedése: barátság és unalom A nyúl viselkedése: tájékozódás, szocializáció
Lehet, hogy mire megkapja válaszomat a kutyus megellett már... Ha nem számolta el magát, és tényleg a 65 napja vemhes, akkor pár napon belül meg kell ellenie, ha ez mégsem történik meg, akkor szükséges lenne egy ultrahangos vizsgálatra, hogy minden rendben van-e a picikkel. Ha igen, akkor komolyan fontolóra kell venni a császármetszést... Négylábú kismamák ultrahangon Császármetszés - Videón
Kedves Laura! Én kicsit konzervatívabb véleményen vagyok ebben a kérdésben, és én inkább (a tapasztalataim szerint az ilyen esetekben nagyon hatékony) ún. nem szteroid gyulladáscsökkentők valamelyikét javasolnám. Ezekből ma már elég sokféle elérhető, pénztárcájuk teherbíró képességét is figyelembe véve biztosan lehet találni olyat, amit használhatnának. (A gyógyszer adására hosszú távon szükség lehet, azt gyakorlatilag folyamatosan kell szednie.)