3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
A fiatal teknősök páncélja rendszerint lágyabb, mint öregkorban, mert folyamatosan növekednek. A páncéllágyulás rendszerint nem megfelelő vitamin- és kalciumellátottságra vezethető vissza. Ezen fontos vitaminok és ásványi anyagok rendszerint megtalálhatóak a teknősök számára készített vitamin- és ásványianyag kiegészítőkben. Ezek a készítmények széles körben beszerezhetőek az aquarisztikai üzletekben. (Micro-Macro Food ásványianyag keverék por, Vita-Combi teknős csepp, vitaminoldat, amely a bőrről is felszívódik.) Nagyon durva páncéllágyulás esetén a páncélhoz belülről tapadó izmok helyén a páncél külső felületén akár behúzódások, övek is keletkezhetnek. Ilyen esetekben állatorvosi segítségre van szükség, megfelelő injekciós kezelés formájában. Az akvarisztikai boltokban kapható víztisztító szerek a célnak tökéletesen megfelelnek, a víz tisztaságára kell kellő figyelmet fordítani. A víz elsősorban etetéskor szennyeződhet, a feleslegesen adott táplálék a vízben nagyon hamar bomlik, mintegy táptalajként szolgál a baktériumok számára. Ezért alapszabály, hogy csak annyi táplálékot adjunk egyszerre, amit a teknős el is fogyaszt. Ezenkívül vízszűrők is beszerezhetőek a víz tisztítása céljából. Az első évben naponta kell etetnia teknősöket. étrendje lehet nagyon változatos, a teknőstáptól kezdve az élő halig. Főeleség lehet az egész fagyasztott hal, amelyet kiegészíthetünk teknőstáppal, lisztkukaccal, hangyatojással, teknősmüzlivel, vizibolhával, stb. A teknősök tisztán növényi eredetű táplálékot is igényelnek, hazai körülmények között szívesen elfogadják a nyers vagy forrázott salátát pitypang levelet. Az élő kis hal adása is megfelelő, mert a teknős kiélheti vadászszenvedélyét. A világításhoz tökéletesen megfelel egy 40 W-os izzó, a teknősök 24-26 °C-os vízben érzik jól magukat, amely hőszabályozós fűtőkkel biztosítható. Az infralámpa használatát nem ajánlom. A teknős ösztönösen megválasztja tartózkodási helyét, a vízen kívül biztosítani kell számára sütkérező helyet is. Amennyiben többet szeretne tudni a teknősök tartásáról, ajánlom, hogy tartásukról szóló szakkönyvet szerezzen be.
Szerintem az állat forgalmazójának (állatkereskedés) kell a megfelelő engedélyeket bemutatni, átadni, amikor ilyen állatot vásárolunk. Így nyilván az ár már tartalmazza a beszerzési költségeket is. Egyébiránt (a téma bonyolultsága miatt) például a következőket javasolnám elolvasni az interneten: http://www.teknos.hu/torv/81998.htm http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=1967
A leírásból traumás eredetű vérömlenynek tűnik. Lehet, hogy összekaptak valamin vagy az anyukájuk erősebben fogta meg őt. Esetleg előfordulhat véralvadási zavar K-vitamin hiányból ilyen kicsi kutyánál. Esetleg punkcióval ki lehet deríteni, mit tartalmaz. Forduljon újra orvoshoz!
Nekem 10 másodperc volt! :)) (Lásd alul a kapcsolódó linket.) És figyelmébe ajánlom minden internetező állatbarátnak a www.google.co.hu című oldalt is, ahova beírva a keresett állatot, kitárul a világ! :))
Úgy tudom, a vedlések alkalmával kinő az elvesztett láb. A hőmérséklettel kapcsolatban tudni kellene pontosan, hogy milyen rákfajról van szó és ez milyen körülményeket kedvel. Ezt az állatkereskedésben - jobb esetben - meg tudják mondani.