3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Legtöbbször a gazdik úgy érkeznek a rendelőbe a megharapott kutyájukkal, hogy az 3-4 nappal ezelőtt verekedett, akkor csupán egy kis sebe volt, de lekezelték Betadinnal, rendbe jött, majd egy nagy gennyes gyülem alakult ki a harapás helyén. A friss harapott sebek helyi kezelése szinte sohasem elégséges! Általános antibiotikum kezelés, illetve a harapott seb váladéktartalmának, a bejutott szennyeződésnek, szőrnek a kiürítése és fertőtlenítőszeres átöblítése is elengedhetetlen. Az antibiotikumot eleinte injekcióban, később tablettában kapják az állatok. Fontos, hogy a kezelés során több napig tartó rendszeres gyógyszerbeadás legyen. Gyakran pár napig sebtisztításra kell járni, még akkor is, ha időben történt az elsősegélynyújtás. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/haziallatok-serulesek/2041/
A kérdésből nem derül ki hogy milyen nemű kutyáról van szó. A gyomortájékon lévő lyuk alapján talán egy köldöksérv lehet. Persze egy precízebb leírás esetén én is precízebb választ tudnék adni. Hasonló Dr. Háziállat kérdés-válaszok: Kölyök mopsz köldöksérves... Megműttessem köldöksérves kutyámat?
A kérdés ill. a probléma sokkal bonyolultabb annál, hogy röviden lehessen rá válaszolni. A cicája veseelégtelenségét önmagában a diétás etetés nem fogja visszafordítani, vagy megjavítani. A diéta csak amiatt szükséges, hogy lehetőség szerint minél kevesebb legyen a vesék terhelése. Ha a cica nem eszi meg a speciális tápot, akkor igen nehéz neki olyasmit adni, ami a diétás tápnak legjobban megfelelne. A senior tápok fehérje tartalma nem sokkal kevesebb, mint a normál tápé, ezek inkább rostban gazdagabbak. Olyan pedig, hogy "vesevédő" nincs, legfeljebb "vesekímélő"-ről lehetne beszélni. Azt viszont meg kellene ennie, Krónikus veseelégtelenség a macskáknál Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Kedves Gazdi! A homeopátiás szer beadása állatoknak a következő módon történik: A homeopátiás globulusokból oldatot kell készíteni: 10ml ásványvízbe tegyen bele a szerből 10db golyócskát és 0,5ml 70%-os patikai alkoholt. Az oldat készítéséhez és a beadáshoz ne használjon fém eszközöket, - üveget, műanyagot lehet. Az így elkészített oldatot lehet ezután adagolni, de mivel sem azt nem írta meg, hogy cicáról vagy kutyáról van-e szó, és hogy milyen testsúlyú az állat, illetve konkrétan milyen jellegű fültünetekre szeretné a Kreosotumot adni, ezért a pontosabb adagolást nem tudom megadni. A fenti hiányzó információkon túl még attól is függ az adagolás, hogy heveny vagy krónikus problémáról van-e szó! Ha szeretne további felvilágosítást kapni a terápia lehetséges módjairól, kérem, hívjon fel: 06 20 928 4425! A homeopátiás kezelés teljes hatékonyságának elősegítése érdekében érdemes még néhány szabályt betartani: Ne tegye a szereket - televízió, videó, mobiltelefon közelébe - mikrohullámú sütő, számítógép környezetébe - tűző napra - hűtőszekrénybe - olyan tartóba, melyben előzőleg más homeopátiás szert, más gyógyszert, vagy gyógynövényt tartott! Minden egyes beadás előtt az oldatot tízszer „ütve-rázni” kell, ami annyit jelent, hogy lefelé irányuló határozott mozdulattal rugalmasan az egyik tenyerünkhöz ütjük az oldatot tartalmazó üveget. A teljes felszívódás érdekében a cseppek bevétele előtti és utáni fél-fél órában az etetést, itatást, más gyógyszerek beadását lehetőleg kerülje! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Szia! Mindenképp vidd orvoshoz a széklet miatt. Az hogy keveset eszik az a melegtől is lehet. Őket is megviseli ez az idő, inkább lédúsabb dolgokat adj neki most. Viszont hogy nem kakilt az nem jó . nézze meg orvos.. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Mivel és hogyan etessük a nyulat? Emésztési problémák a nyulaknál