3401. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az automatizáció és az okosotthonok fejlődése a technológiai forradalom egyik leglátványosabb területét jelentik. Az intelligens készülékek mindennapi életünk részévé váltak és segítenek a kényelemes, energiatakarékos mindennapok kialakításában.
A bankszámla manapság egy alapvető pénzügyi szolgáltatás, melyhez rengeteg pénzügyi szolgáltatás kötődik. Interneten vásárolni vagy ingyen pénzt küldeni például csak bankszámlával lehet. De ami igazán vonzó ma egy bankszámlában, az az, hogy a megnyitásakor gyakran osztogatnak 30 ezer – 40 ezer forint ajándékpénzt a bankok, amivel máris meg lehet kezdeni a költekezést, szabadon.
Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
A kérdés eldöntésében nagy mértékben segít, hogy mennyi víz kerül az akváriumba. Mély víz esetén egy nagy kőnek, ami szigetként is megfelelő, már hatalmas a tömege és emiatt nem javasolt az akváriumba. Helyette állatkereskedésekben számtalan mesterséges háttér, sziget, napozó hely kapható. Ezeknek sokkal kisebb a tömege és a tisztántartásuk is egyszerűbb.
Mit kap a kutya enni? Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van. Ha jó minőségű eledelt kap, ami tartalmaz minden szükséges vitamint, akkor a tyúkürülék-evés csak egy rossz szokás. El kell keríteni a kutyát és a tyúkokat egymástól.
Nagyon örülök, hogy minden szakirodalmat felkutat, bárcsak így tenne minden állattartó! Ez a legfontosabb! A válaszom az, hogy csak növényi eredetű étrendje legyen! A kiegészítő vitaminporok azt a célt szolgálják, hogy minden szükséges vitamin és ásványi-anyag az állat szervezetébe jusson. Minden étkezés alkalmával szórja meg a táplálékot, valami jó minőségű vitami kiegészítő porral, pl.: Korvimin, vagy Baefar, de a Sátorhelyi-féle vitamin is nagyon jó és jóval olcsóbb is! Dr. Sátorhelyi Tamás egy nagyon kiváló hüllő-specialista állatorvos és nagyon tapasztalt hüllőtartó, ezért minden tanácsát érdemes megfogadni. Az állati eredetű táplálék ezeknél a hüllőknél elzsírosítja a májat és az állat pusztulásához vezet, azonkívül emésztő szervi bajai is lehetnek, amit ezek a takarmányok okozhatnak. Tehát az olvasottakat pontosan tartsa be és nem lesz baja az állatnak!
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard
1. A csírákkal való etetés szerintem megfelelő lehet. A zöldséggel és gyümölccsel való etetésnél arra figyeljünk, hogy ne legyen magas az adott zöldféle cukortartalma, ez ugyanis könnyen elhízáshoz vezethet, amivel ugyanoda jutunk, mintha a malackát jórészt csak magkeverékkel etetnénk. 2. Mindenképpen azt gondolom, hogy a tengerimalacka oldottabbá válna, ha egy másik, vele azonos nemű malackában egy társra találna. A tengerimalacok kifejezetten társas lények. 3. Az operáció előtt egy héttel érdemes lenne emelni a malacka napi C-vitamin bevételét, amit az itatójába csepegtetve tehetünk meg (humán patikában kapható C-vitamin oldat). A műtét után feltétlenül várják meg még az állatorvosnál, míg a malacka felébred, így komplikáció esetén az orvos azonnal be tud avatkozni. Az ébredező malackát fontos, hogy melegen tartsuk. Erre megfelelő lehet egy törölközőbe bugyolált melegvizes palack, de jó megoldás az is, ha megfelelő távolságból (ne tudjon az állat túlzottan felforrósodni) infralámpa alá helyezzük a malackát. Amint agához tért a malac, kínáljunk neki bőséges szénát és vizet, hogy az ébredés után mihamarabb újra indulhasson az emésztése. A seb elfertőződését elkerülendő az első néhány napban cseréljük a malac alatt az almot konyhai papírtörlőre, illetve a szénát a malackának fejmagasságba, szénatartóba tegyük.