3416. Esküvő a környezetvédelem jegyében
Ma már nagyon sokan törekednek valamiképp védeni a környezetet. Ez általában a hétköznapok szintjén valósul meg szelektív szemétgyűjtés, napelem alkalmazása és a műanyag termékek mellőzése által.
Ma már nagyon sokan törekednek valamiképp védeni a környezetet. Ez általában a hétköznapok szintjén valósul meg szelektív szemétgyűjtés, napelem alkalmazása és a műanyag termékek mellőzése által.
Ahány otthon, annyiféle ízlés és elképzelés a konyhatervezés során is. Ez érthető, hiszen mindenki a saját lehetőségei és igényei szerint szeretné kialakítani azt a területet, ami egy-egy dolgos nap után hazavárja.
Mai modern társadalmunkban az emberek egyre többet dolgoznak és kevesebb idejük marad a mindennapi feladatokra, ezáltal egyre nagyobb szükség van külső segítségre az állattartás terén is. Ebben a gyorsan változó világban a kutyaszitterek népszerűsége egyre növekszik, hiszen a kis házi kedvencek a gazdik távollétében is megfelelő gondoskodásban részesülnek.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
Napjainkban már olyan modern kamerák érhetők el a piacon, melyek a klasszikus funkciókon felül számos újjal is bővültek. Alkalmazásukkal olyan lehetőségeink vannak, melyekről korábban nem is álmodtunk.
Valóban elképzelhető, hogy harapás vagy karmolás eredményeként alakult ki tályog, de egy begyulladt fog is okozhat hasonló tüneteket. Mindkét esetben segítség nélkül az állat állapota romlani fog, súlyosbodhat, ezért javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak a cicát.
A kisnyuszinak hathetes koráig az anyja mellett a helye. Addig nyúltejen él, és mellette már meg lehet kóstoltatni vele a szénát, majd fokozatosan adagolni neki a répát, almát, stb. Ha kéthetesen nincs rá mód, hogy az anyjával legyen, akkor starter nyúltápot, és esetleg kecsketejet lehet neki adni, amire nem mindig reagálnak kedvezően, gyakran van tőle hasmenésük.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.
Ennek a fajtának a szőrzete rendszeres fésülést igényel, sajnos előfordul, hogy a legnagyobb igyekezet ellenére sem dobja le a téli bundáját. Néhány kutya például előszeretettel vedlik télen. Ha már a fürdés sem segít, van egy bizonyos VMP tabletta ami hatékonyan befolyásolja a szőrváltást. Sok tenyésztő is alkalmazza, hogy a kiállítára a kutya a megfelelő szőrben legyen. Állatpatikában, állatorvosnál érdemes érdeklődni a tabletta iránt.