3446. A csempefúrással járó feladatoktól sem kell félni
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
Az egyre melegebbnek tűnő nyarakon kardinális kérdéssé válik külső élettereink árnyékolása. Különféle napellenzőkkel könnyedén megoldhatjuk az ebből adódó kellemetlenségeket. Az állítható szerkezetek bármely területen eredményre vezetnek.
A mai ingatlanárak mellett kevesen akadnak olyanok, akik nem keresgélik azokat a lehetőségeket, amelyeknél az ár-érték kiegyenlítettebbnek tűnik, illetve nem tartozik számunkra az elérhetetlen vágyálom kategóriába.
Itthon a hajózás, csónakázás szezonális tevékenység, hiszen az éghajlat általában nem teszi lehetővé, hogy a téli hónapokban vízre szálljunk. Különösen igaz ez extrém időjárási körülmények között, amikor állóvizeink befagynak. De ha enyhébb is a tél, a rövid nappalok, a hideg szél és a kevés napsütéses óra nem hivogató.
Október 5-től indul a repülőgépes rókavakcinázás az ország keleti és déli vármegyéiben, ezzel párhuzamosan ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben az érintett térségekben.
Kedves Hajni! Meg lehet próbálni a homeopátiás kezelést, azon túl, hogy azért egy alapos kivizsgálásra is van szükség, hogy vajon a cica füle teljesen rendbe jött-e, nincs-e valamilyen szövődménye a régebbi fertőzésnek. A homeopátia egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés is szükséges ahhoz, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea
Nem tudom a haszonállatos kollégám mit álalpított meg a cicánál. Ha nem javult,érdemes lenne kimondottan kisállatokkal foglalkozó rendelőbe vinni. Macskáknál gyakoriak a szájban kialakuló fekélyek. Erre tippelek, de látatlanban nem tudom diagnosztizálni. Az oladal fájdalmasságának okát szintén csak vizsgálattal lehet megállapítani. a rendszeresen verekedő vagy párzó, oltatlan macskáknál nagyon gyakori a macska leukózis és macska AIDS. A nehezen gyógyuló sebek és fogyás miatt ez is felmerül. Ezt vérből lehet diagnosztizálni.
Nehéz kivédeni egy ilyen támadást, főként mert olyan lényeges információk maradnak rejtve az azt megelőző pillanatban, amik magyarázattal szolgálhatnának a miértre, hiszen számtalan előzmény vezet a tényleges cselekvésig. Nem mindig könnyű eldönteni, hogy az állat támadni akar vagy sem. Egyértelmű jelek viszont a felfelé álló farok, a felborzolt szőr a háton, a vicsorgás, a morgás, a kihívó tekintet, a lecsapott fül. Testtartásukra a mellső lábak homorítása, a fej előredőlése, a far rész kiemelése jellemző. Azonban van olyan kutya, amelyik meghúzza magát, a kellő pillanatra vár és lesből támad. Erre sajnos nem lehet eléggé felkészülni. Legkézenfekvőbb, ha maga a támadó hordozza azokat a tulajdonságokat, amik harcra kényszerítik. Ha a kutya genetikailag agresszív, megszokta, hogy más állatokra, emberekre támad, esetleg a gazdája tette ingerlékennyé, ez mind a természetéből fakadó indok. A félelem, az éhség, a párzás és a betegség azonban szintén késztetheti az állatot védekezésre. Érdekes momentum tehát, hogy maga a támadás a védekezés egyik jele lehet. A konkrét fenyegetés megelőzésére szolgál. A legnagyobb baj az, hogy túlságosan is emberi módon értékeljük a kutyák jelzéseit és viselkedését, és meg sem fordul a fejünkben, hogy esetleg rajtunk van olyan illat, ruházat, mozdulat vagy érzés, ami a kutyát támadásra ingerli. A feromon tartalmú parfüm, más állat szaga a ruházatunkon, a magas hang, a félelem kimutatása vagy ha épp kedvencünket sétáltatjuk, ezeket a kutya mind negatív ingerként értékelheti. Bármilyen agresszív is egy állat, annak tartója az esetek túlnyomó többségében felelős a támadásokért. A nem megfelelően elzárt, ellátott, egészségileg hanyagolt, kidobott vagy támadásra képzett ebek nem mások, mint visszafelé elsülő fegyverek.
A kutya a táplálkozással energiát juttat a szervezetébe amit az ugrálással, futkosással és egyéb aktivitásokkal felhasznál. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt a táplálékkal bevitt és a felhasznált energia mennyiség között.Jelen esetben meg kell emelni a táplálék kalória tartalmát,vagyis jó minőségű és nagy energia tartalmú táppal vagy házi koszttal kell etetni.Persze az egyensúly a mozgás korlátozásával is helyre állítható,de gondolom itt nem ez a cél.
A rozella tojó tolltépős. Ha a régi hasábkalit és szabadság megszűnt, helyette a képen látható kis alapterületű kerek ketrecben van, akkor ne keresse tovább a probléma okát. A rozellák ideiglenes elhelyezésére alkalmas egy kb. 70 cm hosszúságú kalit két, egymástól a lehető legtávolabb, úgy elhelyezett ülőrúddal, hogy ne törjön a madár faroktolla. Ha a hely állandó, vagy a további tüneteket kerülendő, párt kap, úgy a méteres hosszúság mindenképpen ajánlott.