3481. Erre figyeljünk az álláskeresés során!
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
Azok számára, akik szeretik a természet közelségét otthonuk kényelmében élvezni, a terasz jelenti a legkiválóbb helyszínt. A terasz kényelmét azonban nagyban befolyásolja az időjárás: nyáron az árnyék nélküli tér elviselhetetlen hőséget, télen pedig hideget hozhat.
A cicák sajátos, sokszor rejtélyes kis lények, akik szeretik a kényelmet és a biztonságot. Ha te is szeretnéd, hogy cicád még jobban érezze magát otthonodban, van néhány egyszerű és költséghatékony trükk, amivel igazi cicaoázissá alakíthatod a lakást. Nézzük meg, hogyan varázsolhatsz egy barátságos, macskakomfortos környezetet a négylábú kedvencednek!
A macska örökbefogadása különleges élmény. Nemcsak egy szeretetteljes társ jelenlétével ajándékoz meg, hanem esélyt ad a rászoruló cicának a boldog életre is. Hazánkban és külföldön ahány alapítvány és menhely, annyiféle szabály vonatkozik a macskák örökbefogadására. Megkérdeztük a Safi Cicamenedék Alapítványt, náluk hogyan zajlik a cicák örökbeadása, s milyen lépéseket kell megtennie annak, aki tőlük szeretne egy kedves bársonytalpút hazavinni.
A házi kedvencek sok örömet hoznak az életünkbe, de az állatszőrrel járó extra takarítás kihívást jelenthet. A robotporszívók egyre népszerűbbek a mindennapi feladatokban, és sokan kíváncsiak, hogy valóban hatékonyan képesek-e kezelni az állatszőrt is. A következő cikkben részletesen körbejárjuk a témát, vizsgálva a robotporszívók hatékonyságát és használhatóságát az állatszőr eltávolítása szempontjából.
Kedves Daniella, Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet, de addigis némi információ: A megtermékenyüléstől a vemhesség kialakulásáigA kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. A szuka petesejtjei leválásukat (ovuláció) követően a petevezetőben még átesnek egy utóérésen (36-48 óra) majd fertilissé válnak és az érett petesejtek kb. 2-3 napig alkalmas a megtermékenyülésre. Ha megtörténik a megtermékenyítés az osztódásnak induló megtermékenyített petesejtek (zygóták) kb. 9-12 napig maradnak a petevezetőben, majd leérnek a méhbe, ahol vemhesség 18. napjáig vándorolnak, igyekeznek egyenletesen elhelyezkedni a méhben, majd a 20-21. nap körül beágyazódnak és kialakulnak a méhlepények. Ez a szakasz az orvos számára egy nehezen vizsgálható része a vemhességnek, nem tudjuk biztosan megállapítani, vajon tényleg vemhesült-e a szuka, a magzat ultrahang-vizsgálattal még nem fedezhető fel és nincs megbízható hormonális vizsgáló módszer sem. A progeszteron- szintnek ilyenkor normálisan igen magasnak kell lennie, ez az a hormon, amelyik a vemhesség fenntartásáért felelős, de ez nem jelenti azt, hogy biztosan vemhes a szuka, hiszen a vemhes és a nem-vemhes szukában gyakorlatilag ugyanazok a hormonális változások játszódnak le. Ugyanakkor a progeszteron- szintnek az élettani szint alá csökkenése nem jó jel , és az állat kezelésre szorul a vehem megtartása érdekében. Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja (1-2. kép). Gyakran felmerülő igény, hogy a pontos születendő alomszámot állapítsuk meg. Ez nem könnyű feladat, több éves gyakorlat és kiváló készülék birtokában is csak plusz-mínusz 1 magzat pontossággal lehet behatárolni a magzatszámot a kutya hosszú méhszarvai miatt. Az a tény viszont nagy biztonsággal megállapítható, hogy esetleg csak 1-2 magzat van, aminek nagy jelentősége lehet, hiszen ezek túl nagyra nőhetnek és abszolút nagy méretük miatt nehézellést okozhatnak. Egy magzat esetében pedig számolni kell azzal, hogy időben nem váltja ki az ellést megindító "magzati" szignált és túlhordás alakul ki (65. napon túli vemhesség), amely gyakran a magzat méhen belüli elpusztulásához vezet.
Kedves Gazdi! Tilos a mazsola, cukorbeteg lehet tőle az állat!!! Ezeket adjon neki: A deguk étrendjében kerülni kell a magas cukortartalmú táplálékokat, pl. az aszalt gyümölcsöket. A friss gyümölcsnek nincs túl magas cukortartalma, ezért a friss zöldség és gyümölcs nem okoz problémát (bár itt is érdemes kerülni a magasabb cukortartalmúakat, pl. málna, szőlő). Friss víz is mindig legyen előttük. Napi kétszer 1 teáskanálnyi degueleség, széna, friss fűféle vagy lucerna, friss répa, uborka, brokkoli, paradicsom, karfiol adható nekik. A sok zsírt tartalmazó eledelt (olajos magvakat) is kerülni kell, mert könnyen elhíznak, ami szintén hajlamosítja őket a cukorbetegségre. Egyelőre még vitatott, hogy a deguk elő tudják-e állítani a C-vitamint, vagy ugyanúgy rászorulnak a C-vitamin kiegészítésre, mint pl. a tengerimalac, ezért érdemes a vizükbe C-vitamint is tartalmazó vitaminkiegészítőt adagolni (pl. Gervivet vitacseppek rágcsálóknak). A degu és a cukorbetegség >> A degu tartása >>
Kedves Kinga! A képen egy vízisikló látható Natrix natrix). Teljesen ártalmatlan, hasznos jószág! Üdv!
Ha csak szimplán sosem szoktatta még alomra a cicát (fiatal, most kapta), akkor szoktassa alomra. Segítünk, hogyan! A cicák nagyon érzékeny állatok! Az alomra szoktatás sem mindig egyszerű feladat. Mindig legyen előttük tiszta alom, lehetőleg külön mindegyik állatnak saját. Amelyik rossz helyre piszkít, azt meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcákat naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentesek legyenek. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Általános alomra szoktatás: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve- Ha több cicát tartunk, legalább két alomról kell gondoskodnunk: egyet a kisdologra, egyet pedig a nagydologra fognak használni. Az almot ez esetben naponta frissítsük!- Ha mégis előfordulna „baleset”, mielőtt cicánkat vonnánk felelősségre, gondolkozzunk el, volt-e valami oka, hogy ne a számára legkényelmesebb helyet, az almot válassza
Kedves Gazdi! A malacok szállításához ún. 8/A-s állatorvosi egészségügyi igazolással lehet szállítani, amit állatorvostól kérhető általában 72 órára. Külön oltás, kezelés nem kell. A kocsiutat kibírják, ha megfelelő a hőmérséklet és van enni innivalójuk. Először is lédús zöldségek kellenének az útra pl. uborka, paprika, alma, mert vannak olyan malackák, akik mozgó autóban nem használják az itatót. Bő széna is kellene, hogy bele tudjanak bújni, ez növeli a biztonságérzetüket. Hordozóból egy nagyobb, mondjuk macskahordozó is elég, mert szeretnek homályban utazni, és úgyis összebújnak. A ketrec területét valószínűleg nem használnák, de ketrecben is utazhatnak, ha le van takarva. Fűtetlen autóban 8 órát nem bírnak ki, de ha be lenne nekik téve melegítő párna, vagy egy 2l-es palack forró vízzel feltöltve, ruhába becsavarva, a helyük törülközővel letakarva, az több óráig melegíti a helyüket és nem fognak megfázni. Ha a pihenők alatt rájuk nézel és megsimogatod őket, az megnyugtatja őket kicsit, és pihenők alatt bátrabban szoktak enni, inni.