3486. Hatékony, környezetbarát megoldással a medencék fertőtlenítéséért
Sokszor okozhat fejtörést, ha valaki környezetbarát módon szeretné megoldani a medencék vízkezelését, hogy milyen megoldást is válasszon.
Sokszor okozhat fejtörést, ha valaki környezetbarát módon szeretné megoldani a medencék vízkezelését, hogy milyen megoldást is válasszon.
Tatán, az Öreg-tó partján november utolsó napjaiban rendezik meg a 24. Vadlúd Sokadalmat.
Az etikett címkék tipikusan olyan eszközök, melyek hasznosságáról igencsak sokat lehetne beszélni, ugyanis sokféle iparágban sokféle módon lehet használni őket.
Idén is kiosztották több kategóriában az Év Kutyabarát helyeit. Mutatjuk hova érdemes menni kutyáddal!
A corgik kifejezetten strapabíró és aktív kutyák, de néhány egészségügyi probléma befolyásolhatja élettartamukat.
A deguk nagyon hajlamosak a cukorbetegségre és az elhízásra is. Inkább ne etessük keksszel! Rostigényük nagy, így mindig legyen előttük friss széna. A magvakat nem helyes túlzásba vinni, mert könnyen elhíznak. A kevés rost, sok mag a bélflórájukra nézve káros, ami immunzavart okozhat, így leggyakrabban a légzőszervrendszerük károsodik, ami igen érzékeny. A helytelen rostarány a fogazat rossz kopásával jár, ennek következménye a széna megtagadása, mivel fájdalmas a rágás. Végül rendszeresen vágni kell a minduntalan túlnövekvő fogaikat. Az állandó állatorvosi gyötrés tovább rombolja immunrendszerüket. Stressz érzékenységük kifejezett, a rágcsálók közül a leggyengébb tűrőképességűek. A rosszul nőtt fogazat fájdalma miatt gyakran idegrendszeri eredetű betegségekben szenvednek. Fontos még megjegyezni, hogy nagyobb cukortartalmú gyümölcsöt nem kaphatnak, sem édes süteményt, vagy más nyalánkságot, mert anyagcsere folyamataik nagyon érzékenyek a cukorbevitelre. Zöldségeket mindig jól mosottan kaphatnak, mert a földben lévő baktériumokra érzékenyek.
A hozzávetőleg 40 éves kalit lehetne nagyobb is, de ha már ekkora, legalább az ülőrudakat helyezze úgy el, hogy azokon helyet foglalva a nimfa faroktollai ne érjék el a rácsot, ne töredezzenek. Két ülőrúd elegendő, lehetőleg természetes faágból legyenek, különböző vastagságuk 1,5-2,5 cm átmérőjő közt változzon. Az elesége ne a képen látható hullámos papagájoknak készült magkeverék legyen, hanem un. törpepapagáj keverék, amelyik már napraforgót is tartalmaz. Az etetőt cserélje ki patkóetetőre, vagy fémtálra, mert az "önetetőben" felakadnak a nagyobb magok, amit, ha nem vesznek észre időben a madár akár éhen is halhat. A kalit aljára folyamihomokot, zoolitet, vagy más vegyszert nem tartalmazó kőőrlemény szórjon pár mm. vastagságban. A képen lévő madár tojó ivarú, így kellő foglalkozással megszelídíthető, de emberi szavak utánzását ne várja tőle.
Üdvözlöm, -Röviden> nem kell... -Miért? -A kérdés gyakorta felmerül. Az UV lámpák hatása többrétű, mivel utánozzák a természetes fényt ezért nappali állatok esetén (pl agámák, anoliszok, kamélenok) az aktivításukra, színezetükre, szaporodásukra hatással lehet. Második ok amiért hüllőknél UV lámpát szoktak használni, az a D vitamin anyagcserében játszott szerepe. A leopárd gekkók ugyan éjjeli állatok, előfordul, hogy napoznak. Tehát d vitamin igényüket a természetben a napozás révén valamint a takarmányuk d vitamin tartalmán keresztül elégítik ki. Ne feledkezzünk meg azonban arról, hogy fogságban tartott állatok esetében a rovarokból álló takarmányra minden alkalommal bőséges vitamin és ásványi anyag kiegészítőt (port) szükséges használnunk... Tehát hiába alkalmazunk UV lámpát, a vitamin porozás alól nem kapunk felmentést... Így hát, ha spórolni szeretne akkor valóban szerintem az UV lámpa az amit ki lehet hagyni. Mindenképpen gondoskodjon azonban egy melegebb részről a terráriumban... Üdv-Éva
A kamillateás kezelésnél jobbnak tartom a körömvirágos törölgetést. Ha nem javul, antibiotikumos szemcsepp alkalmazása is megfontolandó.
Kedves Gazdi! Igen, a Syzigium valóban alkalmas cukorbeteg kutya kezelésére, e szer segítségével csökkenthető az alkalmazott inzulin mennyisége: napi 3x 5 golyó. Önmagában azonban ez nem lesz elegendő a teljes gyógyuláshoz. A további terápia szempontjából elsődleges fontosságú azt tudni, hogy 1-es vagy 2-es típusú diabetesről van-e szó. Azonkívül a további szerek hatékony megválasztásához mindenképpen ismerni kell az állat sajátságos, egyedi tüneteit. Ehhez javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea