3566. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Az autóvásárlás ma már többféleképpen megoldható, ha pénzügyi szempontból vizsgáljuk az ügyletet. Akár zsebből is kifizethetjük a teljes összeget, azonban ez a lehetőség nem mindenki számára elérhető. Ha a lehető leghatékonyabban akarjuk a vásárlást elintézni, akkor a lízing lesz az egyik legjobb választás.
Kedves Gazdi! A kisgörények szeme 4-5 hetes korban nyílik. Tehát ha még csukva a szeme nincs 5 és fél hetes.Kb. 4 , 4 és fél hetes lehet. A tenyésztők 6 hetes korban kezdik leválasztani a kölyköket az anyatejről és legkorábban 8 hetes korban kerülnek új gazdához. A tehéntej még laktózmentes formában sem ajánlott ilyen pici korban. Keressen fel egy Állatorvost aki megfelelő tápszerrel fogja ellátni a kölyköt, mely tartalmaz vitaminokat is. Ha enni eszik, akkor érdemes vízzel higítani az ételét. Javaslom, a hús adását, főtt vagy forrázott formában. Mellé még kapnia kell calciumot tablettát, mely tartalmaz D vitamint is.
Kedves Gazdi, a csipogás valóban a félelem jele, óvatosan kell megszelídíteni. A patkányok, csak úgy, mint más háziállatok, gyorsan hozzászoknak az emberhez ha rendesen bánnak velük. A patkányok ráadásul hallgatnak a nevükre. Imádnak közel lenni „mesterükhöz”, és ha már egyszer összebarátkoztatok, imádni fog a válladon ülni vagy a kabátzsebedben, vagy épp a pulcsid ujjában bóbiskolni... Patkány szelídítése: Ne ijeszd meg ! Az egyik legfontosabb dolog, hogy soha ne ijessz rá az állatkára, a legtöbb kisemlős ugyanis ilyenkor harap. Soha ne érintsd meg alvás közben; ha szükséges, kelts egy kis zajt, ébreszd fel vele, és csak amikor már látja, hogy a gazdája az, akkor nyúlj hozzá ! Ne markold meg ! A kisemlősök rettenetesen félnek attól, ha szorosan megmarkolják őket, ez ugyanis a ragadozót idézi fel bennük. Ezért az állatkát mindig óvatosan fogd meg, úgy, hogy ő maga is kapaszkodhasson vagy megvethesse a lábát a kezeden. Ha még nem bízol meg benne igazán, használj eleinte bőr-kesztyűt. Természetesen előfordulhat, hogy valamiért szorosan kell tartani az állatot; ilyenkor a tarkóján kell összecsippenteni a bőrt, a lábakat pedig lefogni. Ezt a fogást azonban tartogasd az állatorvosi vizit számára ! Ne hajkurászd ! A legtöbb állat nem szereti, ha kergetik. Ha nem hagyja magát megfogni, inkább csalafinta csellel csalogasd be egy kis kartondobozba, s azzal együtt (vagy akár a házikójával) emeld ki a terráriumból. Ne dugd be az ujjad ! Alapszabály, hogy soha semmilyen állat ketrecébe ne dugd be az ujjadat a rácson. A bedugott ujjat az állat tápláléknak nézheti, vagy magánterületét féltve is beleharaphat. Jutalmazás. Megjelenésedet igyekezz mindig kellemes élménnyé tenni az állatka számára. Ha megszokja, hogy mindig egy jó falat üti a markát, valahány-szor felbukkansz a ketrece előtt, hamar megkedvel majd. Az intelligensebb rágcsálókat jutalomfalattal akár kis produkciókra (pl. kötélmászás) is ráveheted ! Büntetés. A legtöbb kisemlősnél büntetéssel semmit nem tudsz elérni, ráadásul olyan aprók, hogy a legkisebb testi fenyítés is végzetes lehet számukra. Talán az egyetlen eset, amikor kellemetlen élményt kell okoznod szőrös kedvencednek. Rendszeres foglalkozás. Ha azt akarod, hogy az állatkád tartósan szelíd maradjon, foglalkozz vele mindennap, de legalábbis ne hagyj ki hosszú szüneteket ! Minél fiatalabb korban kezded el a kézhez szoktatást, annál biztosabb a siker.
Ha már szépen kitollasodtak, a kertben kellene elhelyezni őket egy időjárástól és ragadozóktól védett kalitban. Kiengedéskor fatörzsre, levelekre helyezve kapjanak rovarokat, kukacokat. Az apró énekesmadarak fiókái általában a kirepülést követő pár napon, legfeljebb egy héten belül már önállóan megtalálják a táplálékot. Szabadon engedésüket követően legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy sokkal gyengébb a félelem érzetük, mint a szüleik által nevelteknek, így könnyebben áldozatul eshetnek.
Kedves Zsolti! A kutya nem feltétlenül vemhesül az első fedeztetéskor. Ideális körülmények szükségesek. A kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap.A szuka petesejtjei leválásukat (ovuláció) követően a petevezetőben még átesnek egy utóérésen (36-48 óra) majd fertilissé válnak és az érett petesejtek kb. 2-3 napig alkalmas a megtermékenyülésre. Ha megtörténik a megtermékenyítés az osztódásnak induló megtermékenyített petesejtek (zygóták) kb. 9-12 napig maradnak a petevezetőben, majd leérnek a méhbe, ahol vemhesség 18. napjáig vándorolnak, igyekeznek egyenletesen elhelyezkedni a méhben, majd a 20-21. nap körül beágyazódnak és kialakulnak a méhlepények. Ez a szakasz az orvos számára egy nehezen vizsgálható része a vemhességnek, nem tudjuk biztosan megállapítani, vajon tényleg vemhesült-e a szuka, a magzat ultrahang-vizsgálattal még nem fedezhető fel és nincs megbízható hormonális vizsgáló módszer sem. A progeszteron- szintnek ilyenkor normálisan igen magasnak kell lennie, ez az a hormon, amelyik a vemhesség fenntartásáért felelős, de ez nem jelenti azt, hogy biztosan vemhes a szuka, hiszen a vemhes és a nem-vemhes szukában gyakorlatilag ugyanazok a hormonális változások játszódnak le. Ugyanakkor a progeszteron- szintnek az élettani szint alá csökkenése nem jó jel , és az állat kezelésre szorul a vehem megtartása érdekében. Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja. Ivartalanítás után már nem tüzel a kutya. Az ivartalanítás altatásban történik, melynek során egy hasfali seben keresztül műtéti körülmények között eltávolítjuk a petefészkeket és méhet is. A sebet három rétegben zárjuk, a nem felszívódó bőrvarratok eltávolítására pedig a műtétet követő 10. napon kerül sor. Pitbullját vigye állatorvoshoz! Egyáltalán nem jó jel, ha nem eszik és iszik!!
A fogínygyulladás általában fogkövesség miatt szokott kialakulni. A fogkő a fog és az íny közé rakódik le,felületén baktériumok szaporodnak el és ezek hatására alakul ki azíny gyulladása.Jó eséllyel gyógyítható,de a fogkövek eltávolítására és a fogkő képződés megakadályozására is oda kell figyelni. A jobb minőségű tápok tartalmaznak erre alkalmas kiegészítő anyagokat.