3566. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Az autóvásárlás ma már többféleképpen megoldható, ha pénzügyi szempontból vizsgáljuk az ügyletet. Akár zsebből is kifizethetjük a teljes összeget, azonban ez a lehetőség nem mindenki számára elérhető. Ha a lehető leghatékonyabban akarjuk a vásárlást elintézni, akkor a lízing lesz az egyik legjobb választás.
A cicák nagyon érzékeny állatok! Az alomra szoktatás sem mindig egyszerű feladat. Mindig legyen előtte tiszta alom. Ha rossz helyre piszkít, meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcát naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentes legyen. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Általános alomra szoktatás: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve- Ha több cicát tartunk, legalább két alomról kell gondoskodnunk: egyet a kisdologra, egyet pedig a nagydologra fognak használni. Az almot ez esetben naponta frissítsük!- Ha mégis előfordulna „baleset”, mielőtt cicánkat vonnánk felelősségre, gondolkozzunk el, volt-e valami oka, hogy ne a számára legkényelmesebb helyet, az almot válassza Az Alábbi cikk is segíthet: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-alom-melle-pisil-109/1394/
Egy 12 kg tömegű spaniel nem tűnik nagyon soványnak, nem tudom miért kell az étvágyát javítani. Ha mégis csak kell akkor arra nem a calcium phosphoricum a legalkalmasabb, hiszen az csak a csontépítéshez és a tejképzéshez szükséges ásványi anyagokat tartalmazza. A vitaminok, különösen a B12 vitamin sokkal alkalmasabb erre a célra, de vannak étvágyjavító-immunerősítő hatású készítmények is,amelyeket a javasolt adagban célszerű adagolni.
A Cushing-kór gyakori betegség a kutyáknál, és valóban komoly probléma, de ma már közel sem annyira kezelhetetlen, vannak erre jó gyógyszerek, amelyekkel teljesen meggyógyítani nem lehet, de igen sokat javíthat az állapotán. Az sem igazán mindegy, hogy valóban van-e daganat valahol a szervezetében, vagy ez csak egy sejtés? Ezt mindenképpen ki kellene vizsgáltatni és pontosan kéne tudni. Igazából én azt ajánlanám, hogy keressenek egy másik állatorvost, aki esetleg más szemlélettel, több tapasztalattal tud hozzáállni a betegségéhez. A homneopátiás kezelési léehetőségről én nem tudok nyilatkozni, én nem vagyok homeopata állatorvos.
Úgy látom a leírtakból, hogy cicája maximálisan megkap mindent, amit ebben a betegségben adni lehet neki. Sajnos a lázcsillapítók mind un. NSAID készítmények, melyek szteroiddal együtt adása nem ajánlott. Homeopátiás gyógykezelés lehetőségében én nem tudok segíteni. Keresse kimondottan homeopata állatorvos elérhetőségét. Elég sokan vannak, érdemes körülnéznie az interneten.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...