401. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Kiköpi a cicád a lazackockát? A kutyád még a látványát sem bírja a közepesen átsült steaknek? Lehet, hogy vegetáriánus lett...Vegának lenni divatos és állítólag egészséges is.
Kedves Réka! A Micrsporon vakcinát addig nem érdemes, amíg nem tudni melyik faj betegítette meg a kutyust. Ehhez ki kell tenyészteni a gombát, laboratóriumban. Utána lehetne vakcinázni. A bőrgombákra az Imaverol általában jó, de 3 adag vajmi kevés. Minimális kezelési idő 1.5-2 hónap. Emellett elképzelhető, hogy alapokként allergiája is van a kutyusnak, és ennek kezelése nélkül a tüneti kezelés eredménytelen. Jó tanácsként azt javaslom, hogy vigye el a kutyusát egy hazai rendelő bőrgyógyászati szakrendelésére és lesz megoldás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Bőr-sporotrichosis, a kutyák gombás fertőzése A kutyák malassezia gombás fertőzése Az allergia jelei és tünetei A kutya is lehet allergiás?
Kedves Miklós! A leírt tünetek alapján 2 dologra gondolnék elsőként: 1. CEC( cauda equina szindróma)- ez egy gerincbetegség 2. csipőízületi dysplasia- ez a csípőízületek rendellenes fejlődése, krónikus gyulladása Ez a 2 betegség lehet akár egyszerre is jelen, de így látatlanban persze nagyon nehéz, vizsgálatok nélkül biztosat állítani. Azt javaslom, vigyék el olyan állatorvoshoz aki ortopédiai és neurológiai vizsgálatokat tud végezni, jártas, tapasztalt ebben. Remélem tudtam segíteni. Dr. Fux Attila Csípő diszplázia a kutyáknál Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
A szívférgesség gyógyítása nehéz, de nem megoldhatatlan feladat. Létezik olyan gyógyszer, amelyik a kifejlett szívférgeket elpusztítja, ez hazánkban nem kapható, de külföldről beszerezhető. A kifejlett szívférgek a tüdőartériából katéterrel is eltávolítható. Ez természetesen nagyon bonyolult és költséges beavatkozás. Létezik egy egyszerűbb megoldás egyfajta antibiotikum hosszú időtartamú adagolásával. A részleteket beszélje meg a kezelő állatorvossal. Halálos kutyaveszély: a szúnyogok terjesztette szívféreg Dél-Magyarországról terjed a szívféreg
Kedves Gazdi! A leírása alapján a kutyusnak nagy valószínűséggel allergiás bőrgyulladása van. Minden otthoni próbálkozás kidobott pénz és nem oldja meg az állata szenvedését. Kérem vigye el állatorvosához vagy egy bőrgyógyász specialistához a kedvencét. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Valóban bűzmirigy gyulladásról lehet szó, bár mindenképpen javasolnék egy állatorvosi látogatást bármi, egyéb probléma kizárására. A bűzmirigy kinyomása nem invazív beavatkozás, árban is a legkedvezőbb beavatkozások között van, hamar elvégezhető, és nagy megkönnyebbülést hoz a kutyusnak. A kiújulás egyénfüggő, de az is előfordulhat, hogy többet nem jön elő! Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései