41. Bizsu története (2002-2005. 03. 26.)
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A leírt tünetek hátterében többféle ok is lehet. Akár mérgezés is. Az elpusztult állat tetemét érdemes lett volna felboncoltatni, mert az ott talált leletek birtokában a még élő, de beteg másik macska kezelése eredményesebb lehetne. Az állattartónak törvénybe foglalt kötelessége állata megfelelő állatorvosi ellátásáról gondoskodni! Ezért elfogadhatatlanok azok a kifogások, hogy "nincs módom állatorvoshoz vinni", "nincs pénzem a kezelésre", stb. Az állattartó felelőssége az, hogy mielőtt állattartásba kezd, felmérje a lehetőségeit. 1. Tud-e az állatnak megfelelő életkörülményeket biztosítani? 2. Tudja-e megfelelően táplálni? 3. Tud-e az állatra kellő időt fordítani (foglalkozni vele)? 4. Tudja-e biztosítani számára az alapvető állatorvosi ellátást? Ha kell, el tudja-e vinni az állatorvoshoz, vagy tudja állni az állatorvos kihívásának költségeit? 5. Tudja-e állni az esetleg szükséges drágább állatorvosi beavatkozások költségét (pl. műtétek)? Ha a fenti kérdések egyikére is nemleges a válasz, nem teljesül a "jó gazda gondossága" követelmény, amely ma már alapvető az állattartásnál.
Vannak, akik igen súlyos mértékben allergiásak az állatszőrre. Volt olyan állattartó házaspár ügyfelem, ahol a férj nagyon érzékeny volt a macskaszőrre (kutyájuk volt). Eleinte, amikor beléptek, és a váróban macska volt, a férj szeme azonnal könnybe lábadt, és szipogni kezdett, mert az orra is váladékozni kezdett. Szó szerint kimenekült a rendelőből. Azóta a férfi nem jött be a rendelőbe. Amennyiben a kolléganője hasonlóan erősen érzékeny, az Ön ruháján található, a kutyáról származó láthatatlan szőr vagy por is kiválthatja nála az allergiás tüneteket. Azonban egyáltalán nincs kizárva, hogy a munkahelyükön van valami olyan allergén (pl. poratka, virág pollen, parfüm, tisztítószer, egyéb vegyi anyag, stb. ), ami felelőssé tehető a tünetek kialakulásáért. Én utóbbiakat tartom valószínűbbnek.
Az új pár összeszoktatása csak fokozatosan, nagy-nagy türelemmel lehetséges, az első próbálkozások sikertelensége miatt nem szabad feladni. A fogyasztásnak az emberekhez hasonlóan kevesebb táplálékból és ha lehet több mozgásból kell állnia. A táplálék rosttartalmát is emelni kell.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Ezt a vizsgálatot végző állatorvos tudja majd megmondani, miután - minél hamarabb! - elvitte hozzá a macskát!