41. Két nem mindennapi csibe a Fővárosi Állat- és Növénykertben
Két emu csibe kelt ki a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Az apróságok tíz napja látták meg a napvilágot.
Két emu csibe kelt ki a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Az apróságok tíz napja látták meg a napvilágot.
"Sok esetben kézzel nevelt, szelíd állatok esnek áldozatul, akiknek esélyük sincs ebben a kegyetlen küzdelemben. Meddig tűrjük a legális állatviadalokat? Mikor mondunk megálljt a tömeges, hidegvérű kínzásoknak és gyilkolásoknak?" A Noé Állatotthon Alapítvány az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünknek.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
A tojásokból 36 nap után bújtak ki a fészekhagyó fiókák, akik jelenleg a madárházban nevelkednek. Ha elérik az egyméteres magasságot, csatlakozni fognak az ivarérett állatok csapatához - közölte Révészné Petró Zsuzsa, a park osztályvezetője.
Ha feltűnően soványak, akkor lehet férgesség, esetleg vírus. Előfordulhat az is, hogy megfáztak, leállt az emésztésük, bélgyulladás lépett fel. Pontos diagnózist boncolás, laborvizsgálat adhat. A kakast érdemes lenne meleg helyre vinni, kezelési kísérletek történhetnek kis dózisú féregtelenítővel, szélesspektrumú antibiotikummal.
Tisztelt Kérdező! Ez sajnos gyakori probléma, mert a kakas addig kukorékol, amíg él. Nem befolyásolja sem az ivararány, sem az időjárás, sem a takarmányozás. Csak a korral csökken az aktivitása, de a kép alapján ez még odébb van. Gyakran lesz az ilyen problémából birtokvédelmi ügy, mert akadályozza a szomszédokat az ingatlanjuk rendeltetésszerű használatában. Ennek elbírálásához azonban tisztában kell lenni az állat tartási helyének lakóövezeti besorolásával. Amennyiben az lehetővé teszi a gazdasági haszonállatok tartását ( a baromfi ebbe tartozik), akkor az ingatlannak egy olyan elkerített részén kell az állatokat elhelyezni, amely a legtávolabb van a szomszédos lakóépületektől. Célszerű biztosítani egy zárható ólat is, ahol az éjszakát töltik. Az éjszaka ideje pedig a család és a szomszédok bioritmusához igazítható. Az állattartási lehetőségekről a helyi Polgármesteri Hivatal tud felvilágosítást adni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem tudom hány nyusziról van szó. Nem tudom oltva voltak-e a nyulak. Ez amit leírt nagy valószínűséggel egy myxomatózis nevű betegség,amit a szúnyogok terjesztenek. Így mindenképpen ajánlanám hogy azokat a nyulakat, amiken még nem jelentkeznek a tünetek mindenképp oltassák be. Ez ellen a betegség ellen évente, tavasszal a szúnyog szezon előtt oltani kell a nyulakat. Sajnos ez a betegség nagyon nehezen gyógyítható, a fertőzött állatokra 40-90%-ban halálos kimenetelű. Minden képen mutassa meg a nyuszikat minél előbb állatorvosnak!
Általánosságban valamiféle széles spektrumú antibiotikum kezelést javasolnék, de a pontos diagnózishoz és kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie. Jól tették, hogy elkülönítették, mert bár kis eséllyel lehetséges szervi oka a tüneteknek, de valószínűbb valamiféle fertőzés, aminek pontos okozóját székletminta, esetleg vér elemzés mutathatná ki.
Görény? Nyest? stb. zártabb baromfi udvart kell kialakítani. Dr. Puskás Gábor