41. Két nem mindennapi csibe a Fővárosi Állat- és Növénykertben
Két emu csibe kelt ki a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Az apróságok tíz napja látták meg a napvilágot.
Két emu csibe kelt ki a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Az apróságok tíz napja látták meg a napvilágot.
"Sok esetben kézzel nevelt, szelíd állatok esnek áldozatul, akiknek esélyük sincs ebben a kegyetlen küzdelemben. Meddig tűrjük a legális állatviadalokat? Mikor mondunk megálljt a tömeges, hidegvérű kínzásoknak és gyilkolásoknak?" A Noé Állatotthon Alapítvány az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünknek.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
A tojásokból 36 nap után bújtak ki a fészekhagyó fiókák, akik jelenleg a madárházban nevelkednek. Ha elérik az egyméteres magasságot, csatlakozni fognak az ivarérett állatok csapatához - közölte Révészné Petró Zsuzsa, a park osztályvezetője.
A leírtak alapján én lábrühösséget diagnosztizálok és miután ezt atkák okozzák valamilyen atka elleni szerrel kezelném. Régebben ezt perubalzsammal gyógyították, talán még most is beszerezhető.
Egy fertőző betegség hatásosan csak akkor kezelhető ha sikerül beazonosítani a betegséget a tünetek alapján,de méginkább akkor ha kitenyésztik a kórokozót és megállapítják azon gyógyszereket, amelyekkel az adott kórokozó hatékonyan elpusztítható.Ez pillanatnyilag a beteg szemből vagy az orrnyílásokból származó váladék laboratóriumi vizsgálatát jelenti.A vaktában adott antibiotikumos kezelés mindamellett hogy gyakorta hatástalan, még káros is lehet.
Igen, tojik akkor is tojást.
A gyulladt szem tünetét okozhatta mechanikai sérülés is, ami antibiotikumos kenőccsel kezelendő, de valószínűbb baktérium, vagy chlamydia fertőzés(a lappangó fertőzés előjöhetett például kisebb megfázástól is). Diagnózis nélkül valamilyen Tetrán alapú antibiotikumot javasolnék ivóvízbe keverve, de érdemes lenne inkább felkeresni egy madarakhoz értő állatorvost a pontos betegség meghatározás végett. Az antibiotikum felíráshoz is szükséges állatorvos, kivéve talán az un. "kakasos port", vagyis Neo Te Sol készítményt, amit utoljára valamelyik takarmánybolt polcán láttam .
A tüsszögés számos fertőzés tünete lehet. Mindenképpen javaslom állatorvos felkeresését a pontos diagnózis és gyógykezelés céljából.