461. Hannoveri véreb - a német vadászkutya
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Hogyan utazzon a kutya az autóban ? A felhúzott ablakok és a légkondi is veszélyt rejt magában. Az sem mindegy, hogy hol foglal helyet az eb.
Az öregkor a macskát sem kíméli. Az idős házimacska panaszai a következők voltak: étvágytalanság, beteg fogak, gyulladt íny és általános levertség. Videón a gyógykezelés!
Nagytestű kutyáknál - mint például a németjuhász - előfordul, hogy begyullad a könyöküknél található nyálkatömlő. A műtéten már túlestek, most jön a kötéscsere. A műveletet bonyolítja, hogy a németjuhász igencsak izgága fajta.
A képen látható elváltozás valamilyen mechanikai sérülés következménye egy kisebb kötőszövetes reakció.Meg kell figyelni és ha növekszik akkor kell csak beavatkozni.
Több-kevesebb türelemre van hozzá szükség de öszze lehet szoktatni a törpenyulat és a kutyát.kezdetben állandó felügyelet szükséges.
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
Kedves Kérdező! A kutyáját mindenképp vigye el állatorvoshoz, és azt a gyógyszert adja neki, amit majd az állatorvosa felír a számára. A köhögésnek számos oka lehet az allergiától kezdve a szívférgességig, mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges!
A kutya számos dologtól megijedhet, például a váratlan hangoktól, a váratlan mozgásoktól, a váratlan emberektől, a váratlan állatoktól, a váratlan tárgyaktól, a váratlan illatoktól.