471. Tetoválás helyett mikrochip
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Sokak véleménye szerint a kullancs a világon egyik legusztustalanabb és legundorítóbb állat. A kullancsveszély tulajdonképpen tavasszal és ősszel jellemző, ugyanis télen, a nagy mínuszokban és nyáron, a nagy kánikulákban visszahúzódnak.
Pityke igazi ex-kóbor kutya. Kukadöntögető. Nehéz volt befogni, mert a szabadsághoz szokott jószág a biztos élelem ellenére is ragaszkodott az utcai léthez. Története mégis hepienddel végződött: egy állatorvos lett a gazdája
Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat!
Tisztelt Gazdi! A kora miatt a kutya már nyugodtan pároztatható, viszont azt tudni kell, hogy ennél a fajtánál az esetek többségében (90%-ban) császármetszéssel történik az ellés. A császármetszéstől nem kell félni, sokkal veszélyesebb az ha nem vesszük észre, hogy a kutya természetes úton nem képes megelleni a kiskutyákat. Üdvözlettel: Dr. Molnár Eszter
A kutyák mikrochipes megjelöltetése Magyarországon általánosságban NEM kötelező. Nincs ilyen EU szabályozás sem. A 41/201. sz Kormányrendelet viszont 2010. július 1.-től előírta, hogy a TULAJDONOSVÁLTOZÁS előtt kötelező a megjelölés. Kötelező a megjelölés továbbá azokon a településeken (vagy fővárosi kerületekben), ahol a helyi önkormányzat azt rendeletben kötelezővé tette. Más ezzel kapcsolatos jogi szabályozás nincs érvényben. Így az a kutyatulajdonos, akinek a kutyája ma még nincs bechipzeve, nem kell, hogy megjelöltesse a kutyáját, ha nem változik meg a kutya tulajdonjoga, és a helyi önkormányzat nem rendelkezik másként. Dr. Horváth László holavet@t-online.hu
Tisztelt Kérdező! Ellenőrizni kell, hogy a kutyus mennyiségi igényei ki vannak-e elégítve, azaz kap-e elegendő tápot. Ennyi idősen megfelelő a napi háromszori táplálkozás. A viselkedési zavar már nehezebben kiküszöbölhető:le kell kötni a figyelmét. Ez sokszor nem könnyű feladat, de ha a lakásban egy részt megpróbálnak elszeparálni neki, azon belül pedig játékokat elhelyezni az jó hatású lehet.
Kedves Kérdező! Normális lehet, hogy sokat alszik a kiskutya (pláne kánikulában). Ha a hasmenése fennáll, vissza kellene vinni az állatorvoshoz. Itt fognap a táplálásról is részletes felvilágosítást adni.
Sajnálom, de a kép alapján egyik kérdésére sem lehet megfelelően válaszolni. Egy kölyökkutya esetében, ha nem ismertek a szülei, néhány hetes korban szinte lehetetlen megmondani, hogy mi lesz belőle. Ahogy az idő telik-múlik, és egyre jobban kezd majd kialakulnak, úgy lesznek a érdései egyre jobban megválaszolhatóak.