476. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
1./ A kiszökésnek két oka lehet: a.) szexuális indíttatás: ezt ivartalanítással lehet megszüntetni b.) a kutya unatkozik, nem érzi magát embertársaihoz és az életteréhez kötődni, nincsennek megfelelő élményei, nem okoz neki izgalmat az adott élettérben maradni. Értelemszerűen több közös interakcióval, neveléssel, közös játékkal lehet ezt megváltoztatni. 2./ Változtatni kell az üdvözlési rituálén. A fölugráláskor a láb- térd felhúzásával, elfordulással kényelmetlenné tenni a kutyának a felugrálást. Ezzel párhuzamosan, hazatérve 5 - 10 percig nem kell a kutyáról tudomást venni, közömbösíteni kell: NEM ránézni, NEM hozzászólni, NEM hozzá nyúlni !!! 3./ a kutya izgalmi vagy félelmi állapotba kerül ezért nem tudja tartani a vizeletét. A pontos ok kiderítése után lehet a megfelelő tréning- vagy terápiamódszert meghatározni. Minden kutyát el kell és el is lehet vinni sétálni. Az Ön által említett kifogás 5 - 10 perces tréninggel, szoktatással megszüntethető.
Egy tartósan fennálló hasmenésnek számtalan oka lehet. A szóba jöhető lehetőségeket egyenként végig kell nézni, ki kell zárni, vagy meg kell próbálni bizonyítani. Ez persze nem egyszerű folyamat, és sajnos nem is olcsó, de az ok megtalálása nélkül ne várjanak eredményt. Azt javaslom, sürgősen keressenek egy olyan állatorvosi rendelőt, ahol meg vannak a feltételek a kivizsgálásra, tudnak mintákat venni, vizsgálatokat elvégezni. Megfelelő hozzáállással előbb-utóbb biztosan meg fogják találni a baj okát.
Kedves Katalin! Az írásából látszik a kutyájának sokkal több odafigyelésre van szüksége, hogy ne történhessen baj. A fokhagymás féregtelenítést honnan veszi? :-(
Kedves Renáta! A kullancsok súlyos betegségek kórokozóit terjeszthetik, így minél hamarabb indokolt felkeresnie állatorvosát! Figyelje meg, hogy a kutyus vizelete a megszokott színű-e, vagy valamilyen elváltozás tapasztalható és erről informálja állatorvosát a vizitkor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.