1191. Szemhályog a kutyáknál
A szemhályog a kutyáknál akkor merül fel, mikor a szemlencse homályossá válik, és elég súlyos lehet ahhoz, hogy vakságot okozzon. Ebben az esetben ahhoz, hogy a kutya visszanyerje látását, műtét szükséges.
A szemhályog a kutyáknál akkor merül fel, mikor a szemlencse homályossá válik, és elég súlyos lehet ahhoz, hogy vakságot okozzon. Ebben az esetben ahhoz, hogy a kutya visszanyerje látását, műtét szükséges.
Ha egyszer már láttál közelről egy újfundlandit, bizonyára nem tudtad elfelejteni azokat a lágy barna szemeket, a kedves arckifejezést és, hát igen, a kutya alatt összegyűlt nyáltócsát.
Az óriásvarangy, mely a világ egyik lepusztítóbb, terjeszkedő fajához tartozik, Ausztrálián kívül is veszélyeztetni kezdte az őshonos, vadon élő állatok életét.
Neve ellenére a törpe pinscher semmiképp nem a jóval termetesebb dobermann pinscher lekicsinyített változata. Valószínűleg mindkét fajta őseként a német pinscher említhető, de a három fajta közti kapcsolat itt véget is ér.
Charles Darwin „a legalkalmasabb túlélésé”-ről szóló evolúciós teóriáját ez a kulcsfontosságú, világszinten ismert idézet jellemzi. A legalkalmasabb lehet az is, akit az evolúció igazán meghökkentő és egyedi védekezéssel ruházott fel.
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Egy 3 hónapos kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, leginkább egyes fertőző betegségeket kell kizárni. Mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni! Ne gondolkozzanak sokat, mielőbb vigyék el, mert akár az életébe is kerülhet a késedelem!
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!