26. Beagle: bátor és kitartó kutya
A beagle-t a legősibb kutyafajták közé sorolhatjuk. Beagle-k már szerepelnek egy XV. századi írásban, melyben leírják, hogy I. Erzsébet királynő is tartott ilyen kutyát.
A beagle-t a legősibb kutyafajták közé sorolhatjuk. Beagle-k már szerepelnek egy XV. századi írásban, melyben leírják, hogy I. Erzsébet királynő is tartott ilyen kutyát.
Ritkaságnak számító, kiveszőben lévő, több figyelemre érdemes magyar kutyafajta az erdélyi kopó. Ez az ősi magyar kopófajta kitűnően hajt és állít, de a gyerekeket is nagyon szereti.
Magyarországon 10-15 éve még szinte teljesen ismeretlen volt ez a kedves, félelmet nem érző és mindenre kíváncsi kis degu. Ismerkedjünk meg vele!
Az isztriai kopó vizslamunkát is ellátó, jellegzetesen keleti típusú kutya. 40-50 cm magas, különböző színekben előforduló balkáni kopófajta.
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A kutyát ért félelmi trauma a fő ok, -ezt tovább rotja, hogy feltehetően nem volt a korábbi ember/kutya kapcsolat megfelelő erősségű és valószínűleg kommunikációs és nevelési hiányosságok is tetézhetik a jelenlegi tünetet. Csak étellel történő megerősítés esetén lehet elérni, hogy a kutya egy un. 'retriever póráz' segítségével rögzíthető lehessen.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner