41. Bichon frise, a vagány kiskutya
A bichon frise állítólag Tenerifféről származik, ez a vérmérsékletén meg is látszik. Igazi spanyolos temperamentumú, nagyon vagány kiskutya.
A bichon frise állítólag Tenerifféről származik, ez a vérmérsékletén meg is látszik. Igazi spanyolos temperamentumú, nagyon vagány kiskutya.
A bichon havanese Kubából származó kicsiny kutya, mindössze 23-27 cm, 3-5 kg. Szőre hosszú, puha és hullámos. A játék lételeme, bármikor kapható egy kirándulásra, vagy agilityre.
A brüsszeli és belga griffon, valamint a brabancon Belgiumból származik. Mind a három kutyafajta igen kellemes társasági kutya. Súlyuk 3,5 - 6 kg. Intelligens, büszke, éber, gazdájukhoz ragaszkodó fajták.
A tibeti terrier nagyon éber, mozgékony jelzőkutya. Okos, értelmes könnyen tanítható. Türelemmel, szép szóval lehet náluk jó eredményt elérni.
A Cavalier King Charles spániel csendes, nyugodt kutya, kis lakásban is remek társ. Szőre ugyan hosszú, de elég heti egy fésülés, nyírni nem kell, sőt, ha kiállításra kerül, tilos.
A kutyát ért félelmi trauma a fő ok, -ezt tovább rotja, hogy feltehetően nem volt a korábbi ember/kutya kapcsolat megfelelő erősségű és valószínűleg kommunikációs és nevelési hiányosságok is tetézhetik a jelenlegi tünetet. Csak étellel történő megerősítés esetén lehet elérni, hogy a kutya egy un. 'retriever póráz' segítségével rögzíthető lehessen.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner