3451. Így lesz hatásos a cég roll-upja
Egy könnyen hordozható reklámfelületre minden cégnek nagy szüksége van. A roll-up az esetek nagy részében hatásos marketingeszköznek számít, főleg azért, mert rengeteg információt el tudunk rajta rejteni.
Egy könnyen hordozható reklámfelületre minden cégnek nagy szüksége van. A roll-up az esetek nagy részében hatásos marketingeszköznek számít, főleg azért, mert rengeteg információt el tudunk rajta rejteni.
Bármilyen alapanyagból készült kerítés megjelenését elronthatja a nem megfelelő kivitelezés, még az olyan apróságnak tűnő részletek is, mint a látszó csavarfejek, ezért a korszerű, nívós kerítésrendszerek láthatatlan csavarokat használnak.
Azzal, hogy nem festjük át 2-3 évente a falat, sokat tehetünk a környezetünkért. Bár a legtöbb festék egészségre ártalmatlan, semminek sem tesz jót, ha rendszeresen szükség van a javításra.
A burnout, vagyis kiégés a modern társadalmi lét egyik leggyakoribb problémája. A szűnni nem akaró stressz, az állandó megterhelés, a napi kötelezettségek, mindezek a környezeti hatásokkal kombinálódva, mind-mind a kiégéshez vezethetnek.
Az elmúlt években mindennél nagyobb figyelmet kapott a fenntarthatóság, a környezetvédelem. Ez egyáltalán nem nagy meglepetés, sajnos elég kinézni az ablakon és máris láthatjuk, hogy milyen szélsőséges időjárással van dolgunk a modern időkben. Az ökológiai lábnyom csökkentése rendkívül fontos, amit a legkisebb szinteken is el kell kezdeni.
A parvo vírus emberre teljesen ártalmatlan!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
A mongol futóegerek "sajnos" nagyon aktív állatok. Óriási mozgásigényük van, melyet a ketrec vagy terrárium átrendezésével, ásással, kaparással vezetnek le. Természetes élőhelyükön földalatti járatrendszerekben élnek, így a ketrecben is létfontosságúak számukra a búvóhelyek. Azt javaslom, helyezzen be a terráriumba wc-papír gurigákat, félbevágott kókuszdiót vagy egyik oldalán kitört, lefordított virágcserepet. Ezek a tereptárgyak nem csak menedéket jelentenek az állatoknak, hanem ingergazdag környezetet is, így a hímnek is lehetősége lesz félrehúzódni az aktívabb nőstény elől. Egy külföldi szakirodalom szerint (http://home.wtal.de/ehr/gerbils/behavior.htm) a búvóhely és járatok nélküli terráriumban született állatoknál gyakran előfordul sztereotíp, vagyis kényszeres ásás, kaparás. Lehetségesnek tartom, hogy az Ön nőstény futóegerével is ez a helyzet. Ebben az esetben is azt javaslom, próbálja meg a ketrecet az állatok számára érdekesebbé, jobban kihasználhatóvá tenni pl. gurigákkal, rágcsálható fadarabokkal, búvóhelyekkel.
Jó előre el kell készíteni egy akkora elletőládát, amiben kényelmesen elfér a kutyus oldalára fekve, mondjuk kétszer. Így az ellésre megszokja és megszereti a helyét. Alomanyagnak a legjobb a papírvatta vagy tiszta rongyok. Sokan használnak újságpapírt is, de én nem szeretem (az ólomtartalma miatt...).
Egyik madár sem szereti, ha megfogják! Még a kézzel nevelt, szelíd nagypapagájok nagy része is megszeppen, ha kézbe veszik. (Az természetesen más, ha ő lép rá a kezünkre, vagy az ujjunkra.) Ha a kismadár a vállára száll és ott tollászkodik, akkor meg kell elégednie ennyivel. Ne riassza el azzal, hogy meg akarja fogni. Ha erőszakosan közeledik a madár felé, akkor elveszíti a bizalmát és a korábbi szelídsége is "elveszhet".